Головна  ->  Лауреати  ->  Лауреати 2006  ->  Громадський фонд Святого Андрія Первозванного (м. Київ)Громадський фонд Святого Андрія Первозванного (м. Київ)
Номінація: «Провідна культурно-просвітницька та благодійна організація»

Основними напрямками діяльності фонду є задоволення та захист спільних соціальних інтересів своїх членів, спрямованих на сприяння становленню міста Києва як потужного політичного, економічного, культурно-історичного, духовного, фінансового, наукового центру, столиці європейського рівня через підтримку та реалізацію громадських ініціатив.
Громадський фонд Святого Андрія Первозванного було засновано в 1997 році.
Президент фонду - Коваленко Анатолій Андрійович.
Дата реєстрації – 16 травня 1997 року.

Фонд сприяє розвиткові національної культури та мистецтва, відбудові історичних пам’яток та збереженню культурної спадщини Києва. Фонд робить реальні кроки у встановленні міжконфесійного миру та злагоди. Вже традиційно в Києві 13 грудня відбуваються святкові заходи з нагоди Дня Андрія Первозванного. Десять років поспіль Фондом організовуються благодійні новорічні та різдвяні вистави для дітей в Міжнародному центрі культури і мистецтв, Київському цирку, Театрі юного глядача на Липках, Київському палаці дітей та юнацтва, Київському драматичному театрі «Браво». Фонд постійно піклується про людей з соціально-незахищених верств – інвалідів, людей похилого віку, ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, про дітей-сиріт та напівсиріт. Протягом всього часу діяльності Фонду цим категоріям киян постійно надається адресна допомога.

Чимало уваги приділяє Фонд просто доброчинницькій діяльності, підтримці видавничих, освітніх, науково-практичних проектів та програм. Провідна серед них – видання серії «Словники України» (дев’ять словників різної тематики, в тому числі один – електронний). За сприяння Фонду побачили світ десятки видань, серед яких, приміром, шість збірок поезій школярів та вчителів Печерська «Печерськом славиться столиця». Фонд взяв шефство над літературною премією ім. Володимира Сосюри.

В грудні 2000 року, в Києві було відкрито збудовані за ініціативи та коштами Фонду пам’ятний знак та каплицю на честь Святого апостола Андрія Первозванного. А у 2002 році на карті Києва з’явилася і площа Андрія Первозванного. За підсумками рейтингового голосування по здобуттю Загальнонаціональної премії «Людина року» Фонд став номінантом програми 1997 та 2001 років, а за підсумками 2002-го – лауреатом у номінації «Благодійна програма року». Якість роботи фонду підтверджується відгуками простих людей та нагородами.