Головна  ->  Лауреати  ->  Лауреати 2006  ->  Трофименко Микола Олексійович, голова Правління ВАТ «Сумихімпром» (м. Суми)Трофименко Микола Олексійович, голова Правління ВАТ «Сумихімпром» (м. Суми)
Розділ: «Промисловість»
Номінація: «Менеджмент міжнародного зразка»


За видатні досягення в управлінні хімічним підприємством, створення системі управління якістю згідно з міжнародними стандартами, впровадження нових виробничих технологій.
Трофименко Микола Олексійович керує підприємством з липня 2002 року. За час його перебування на цій посаді на підприємстві розроблено та впроваджено систему менеджменту якості ISO 9001:2000, завершено реконструкцію виробництва під випуск збалансованого мінерального добрива «Суперагро», проведено за рахунок власних коштів підприємства реконструкцію й модернізацію виробництва двоокису титану, що дозволило стабілізувати якість і підняти показник білизни до 95 умовних одиниць та інтенсивності до 1800 умовних одиниць, ВАТ «Сумихімпром» визнано переможцем у міжнародному рейтингу «Золоті торговельні марки» за випуск олеуму й складних мінеральних добрив «Суперагро», видано сертифікат на впроваджену систему управління навколишнім середовищем у виробництві мінеральних добрив відповідно до міжнародного стандарту ISO 14001:1996.

Трофименко Микола Олексійович народився 14 вересня 1958 року, має вищу освіту Сумської філії Харківського політехнічного інституту, є кандидатом економічних наук. Основні етапи кар»єри: липень 1980 - листопад 1980 р. – інженер кафедри СФ ХПІ, 1980-1982рр. – служба в рядах Радянської Армії, 1982-2002 рр. – працює на підприємстві ВАТ «Сумихімпром», з липня 2002 року по сьогоднішній день є головою Правління ВАТ «Сумихімпром».

Відкрите акціонерне товариство «Сумихімпром» створене у 1954 році. Номер свідоцтва про реєстрацію – АОО № 113056, ІПН: 057663518289.
Основними напрямками діяльності товариства є виробництво сірчаної та фосфорної кислоти, двоокису титану та залізоокисних пігментів; складні мінеральні добрива; лакофарбова продукція, коагулянти для очищення води, дехроматор для цементної промисловості та інше.На сьогодні асортимент продукції ВАТ «Сумихімпром» нараховує біля 25 найменувань продукції основної хімії, вапно будівельне, активизатор цементу, товари народного споживання й інші. ВАТ «Сумихімпром» має статус базового підприємства хімічної галузі промисловості України з виробництва фосфорних мінеральних добрив.

Підприємство також активно займається соціальною та благодійною діяльністю. Навіть незважаючи на непросту економічну ситуацію, підприємство віднаходить кошти з власного прибутку для надання благодійної допомоги найрізноманітнішим закладам та установам міста та області.
Вагомі досягнення Миколи Олексійовича підкреслюють також нагороди та звання, серед яких Золотий знак Українського союзу промисловців та підприємців, почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».