Головна  ->  Лауреати  ->  Лауреати 2007  ->  Нова естетика українського гобелену XXI століттяНова естетика українського гобелену XXI століття

За створення серії ексклюзивних гобеленів та текстильних арт-об‘єктів, визначними рисами яких є поєднання традиційної і сучасної текстильної культури України та світу


Ольга Маріно сьогодні відомий художник та дизайнер в Україні, член Спілки дизайнерів України, член Національної Спілки художників України.

Маріно Ольга закінчила Київський художньо-промисловий технікум (1976 р.) та Київський художній інститут (1982 р.)

В інституті починає вивчати історію гобелена європейського та українського, всесвітню сучасну текстильну культуру та традиційне ручне ткацтво України.

1982 р.- початок діяльності в текстильному дизайні.

Автор віртуозно володіє всіма існуючими текстильними техніками, проте перевагу віддає ручному ткацтву (вовна є тією улюбленою і теплою сировиною, якість якої перевірено часом). Створює монументальні гобелени і текстильні об'єкти, котрі знаходять гідне місце в громадських і приватних інтер'єрах України. Роботи дуже трудомісткі і вимагають часу, величезної внутрішньої організації та зосередженості.

В 1998 р. автор репрезентує декоративне мистецтво України у Європі. Виставляє серію гобеленів в техніці ручного ткацтва у кращій галереї Відня. Австрійська фармакологічна фірма «Берінгер-Інгельхайм» випускає «Арт-календар 99» з її роботами накладом 25000 примірників і присвячує його українському мистецтву.

У 2000 р. бере участь у проекті по відродженню гуцульського ліжника (с Яворів, Івано-Франківської обл.) Перебуваючи у Карпатах, самостійно створює серію текстильних робіт в традиційній ліжниковій техніці, присутній українській культурі і надає старій техніці нове звучання. Після чого створює серію гобеленів під назвою «Повернення до Карпат» (виставка в музеї І. Кавалерідзе, м. Київ). Вишукані в кольорі гобелени, адаптовані до стильного міського середовища, вони несуть культуру і дух Карпат і яскраво висвітлюють характер сучасного художника.

В 2003 р. бере участь в потужному арт-проекті «200 імен. Декоративно-прикладне мистецтво України кінця XX століття» (видано каталог).

В 2004 р. Ольга Маріно бере участь в арт-проекті, присвяченному 50-річчю входження України в ЮНЕСКО у Парижі (Франція).

В тому ж році виставляє гобелени на виставці українського мистецтва «Розмаїття кольорів» в рамках культурних заходів Олімпійських ігор в Афінах (Греція).

У цей же рік виставляє гобелени, сучасні по формі, емоційні у кольорі на Першій всеукраїнській триєналє текстилю (галерея НСХУ, м.Київ), де отримує диплом «За кращий гобелен» і Сертифікат на участь у виставці сучасного мистецтва в 2005 р., Чикаго (СІЛА).

В 2005 р. стає учасником арт-проекту та автором експозиції українського мистецтва «Барвиста Україна» до Дня Незалежності України, яка відбулась у центральному павільйоні Національного комплексу «Експоцентр України» (м.Київ). За цей проект, як кращу експозицію, Ольга Маріно отримує подяку від Державного управління справами.

В 2006 р. О.Маріно отримує Нагороду – срібну медаль за кращий твір на 6-й міжнародній виставці художнього текстилю «СКІФІЯ-6 », де репрезентує серію текстильних колажів «Жниварські пісні», які побудовані на ідеї християнської єдності заради великої мети. Український колорит в роботах, сміливість знайдених форм та глибоке знання традиційної культури, надають народній темі нову естетику і сучасне звучання. Серія робіт зроблена в техніці ручного ткацтва, вишивці з використанням бісеру, перламутру, вовни, льону, бавовни, гіпюру. Роботи асоціативні, мають внутрішню енергетику, справляють велике емоційне враження на глядача.

В 2007 р. художнику випала велика честь репрезентувати текстильне мистецтво України на відомій, видатній та престижній XII Міжнародній трієналє текстилю у світі, яка відбулась у Польщі (м.Лодзь, Музей сучасного текстилю, видано каталог). Сьогодні дизайнер отримала запрошення на проведення персональної виставки у центральній галереї м.Кракова (Польща).

Твори мистецтва і дизайну Ольги Маріно – це високий рівень професіоналізму, витонченого відчуття Світу та Часу, через дбайливе відношення до власної української та світової текстильної культури. її твори несуть гармонію, комфорт і на сьогодні можуть бути гордістю господаря, як це було в Середні віки і Епоху Відродження.

Ольга Маріно - визнаний лідер художнього текстильного простору У країни. (10-ть персональних виставок). її роботи узнаванні і знаходяться в приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Австрії, Канади, Угорщини, Франції та африканського континенту.

Створюючи образи сучасного українського гобелену (це обіймає практично увесь життєвий простір художника), Ольга енергійно займається громадською роботою- вона Голова київської організації Спілки дизайнерів України, котра об'єднує дизайнерську еліту міста Києва (близько 450 осіб). Як керівник творчої організації, показала себе лідером, гарним організатором, а також відповідальним, принциповим керівником з позитивною громадянською позицією. їй небайдужа доля власної держави. Мріє змінити ставлення до культури, в тому числі і до текстильної сучасної культури та дизайну. Займається просвітницькою та виставковою роботою, яка направлена на популяризацію дизайну і мистецтва України. Протягом 11 років вона є автором і куратором креативних проектів у галузі культури і мистецтва України.

Контакти:

Телефон: +38 050 687 64 32
E-mail: ovmarino@voliacable.com