Головна  ->  Лауреати  ->  Лауреати 2010-2011  ->  Мельничук Дмитро Олексійович, ректор Національного Університету біоресурсів І природокористуванняРектор Національного Університету біоресурсів i природокористування

Номiнацiя : науковець України

МЕЛЬНИЧУК Дмитро Олексійович, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, Герой України, доктор біологічних наук, професор, академік НАН України та НААН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії ім. В.Вернадського

За час ректорства академіка Д.О. Мельничука (з 1984 р.) університет успішно реформував систему освіти та в результаті здійснених реформ, вже багато років поспіль НУБіП України має найвищий рейтинг серед аграрних навчальних закладів України.

Вперше серед країн СНД системи освіти та атестації в НУБіП України офіційно визнані університетами США (штатів Айова, 1996 р., Луїзіана, 1998 р.; ДеПоль, Чікаго, 2004 р.), Гентським університетом (Бельгія, 2002 р.) і Берлінським університетом ім. Гумбольдта (Німеччина, 2002 р.), Університетами прикладних наук Вайнштефан (2005 р. ) і Ангальт (2006 р. ) (ФРН), Університетом Вагенінген (Нідерланди, 2006 р.), як такі, що відповідають їх вимогам.

НУБіП України підтримує офіційні творчі зв’язки з 60 університетами із 23-х країн світу, що забезпечує щорічне стажування приблизно 600 його викладачів та студентів у провідних міжнародних навчально-наукових центрах та на виробництві.

У НУБіП України навчається також біля 70 іноземних магістрів, аспірантів та бакалаврів.

Д.О. Мельничук — відомий вчений у галузі біохімії. Він є автором (співавтором) понад 600 наукових праць, у т.ч. 2 монографій і 9 підручників; під його керівництвом підготовлено 22 кандидати та 8 докторів наук.

Його високий імідж в наукових колах підтверджується обранням його Президентом Українського біохімічного товариства, дійсним членом НАН України та НААН України.

Пріоритетність і актуальність наукових розробок Д.О. Мельничука підтверджується 70 авторськими свідоцтвами і патентами на винаходи та багатьма рекомендаціями, які прийняті для широкого впровадження в практику тваринництва та медицини України.

Академік Д.О. Мельничук веде також значну громадську роботу: він є членом Президії Української академії аграрних наук, Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки (голова спеціалізованої секції «Біологія»), Державної акредитаційної комісії вищих навчальних закладів України, колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з питань присвоєння вчених звань, бюро відділення молекулярної біології, біохімії, клінічної та експериментальної фізіології НАН України. Він брав активну участь у підготовці проектів ряду законів України.

Українська та міжнародна наукова і освітянська громадськість високо оцінила внесок Д.О. Мельничука в розвиток вищої освіти та сільськогосподарської і біологічної науки, обравши його Першим Віце-президентом (1998 р.), а потім Президентом Всесвітнього консорціуму установ вищої аграрної освіти і досліджень у сільському господарстві, куди увійшли більше 400 університетів із 136 країн, що відіграє важливу роль у світовому визнанні української освіти і науки.

З 2004 р. академік Д.О. Мельничук — член виконавчого комітету і Почесний Президент Всесвітнього консорціуму установ вищої аграрної освіти і досліджень у сільському господарстві.

У 2006 р. вченого обрано радником Генерального секретаря Всесвітньої організації з питань сільського господарства та продовольства ФАО ООН.

Йому присвоєно ряд почесних звань: почесний професор Університету штату Айова, США (1996 р.), почесний сенатор штату Луїзіана (США, 1999 р.), почесний доктор Університету ім. Гумбольдта, м. Берлін (Німеччина, 2001 р.) та Університету м. Гент (Бельгія 2003 р.), виїзний професор Токійського аграрного університету і коледжу ТАУ (2004 р.), почесний доктор Люблінського університету природничих наук (Польща, 2008 р.), почесний професор Варшавського університету наук про життя (Польща, 2008 р.), почесний доктор Російського державного аграрного університету — МСГА імені К.А. Тімірязєва (Росія, 2008 р.), Астраханського технічного університету (РФ), Казахського аграрного університету.

Має державні нагороди: медаль «За трудовую доблесть», орден Держави та «Золота Зірка» Героя України, повний кавалер орденів «За заслуги», орден Ломоносова (РФ), орден Франції «За заслуги».

Контактні телефони:

(044) 257-51-75, 527-82-42, ф. 257-71-55

E-mail: rectorat@nubip.edu.ua