Головна  ->  Лауреати  ->  Лауреати 2010-2011  ->  Владислав Ващук, футболістНомiнацiя: Людина легенда

Народився 2 січня 1975 року в м. Києві.Рiст 181 см, вага 74 кг.
Майстер спорту України міжнародного класу.
З 1989 р. - Чемпіон Радянського Союзу серед юнаків 1975 року народження.
У 1994-2000 рр.. - Чемпіон України, 3-х разовий володар кубка України.
Гравець юнацької, олімпійської та національної команд.
В іграх за національну збірну забив один гол.
У 1997 р. - Увійшов до п'ятірки кращих футболістів країни.
З 1998 р. - Третій (після А. Шевченко і С. Реброва) кращий футболіст України.
У 1995-2000 рр.. - Перший на позиції останнього захисника серед 33 кращих гравців Україні.
З самого народження батько прищепив любов до футболу і спортивних іграх.До восьми років Владислав трохи опанував м'ячем, а також ключкою, граючи в хокей.
У 8 років тато відвів юного Влада в ДЮСШ "СКА" Києва, де був зарахований в команду тренера Анатолія Петровича Сергієнко.
Команда "СКА", з дітьми 1975 року народження, постійно брала участь у першості міста Києва, а також Україна. Владислав грав на позиції останнього захисника і був капітаном команди.
У 7-му класі з якихось причин школу "СКА" закрили. За рекомендацією А. П. Сергієнко, Влада перевели в ДЮСШ "Динамо" Київ (СШ № 170, на Оболоні) в спец клас з футболу. Тренував хлопців заслужений тренер України - Анатолій Миколайович Крощенко. Хлопці в класі зібралися дисципліновані, відповідальні, цінували тренера і любили футбол. За команду 1975 року народження грали А. Шовковський, С. Федоров, С. Баланчук, А. Венглинський, О. Семка та інші футболісти - пізніше, гравці Вищої та першої ліг Україні.Команда успішно виступала в міжнародних турнірах в Італії, Німеччині, Ірландії, Фінляндії. Результати були позитивні і враження незабутні.
Після закінчення СШ № 170, на базі класу була організована команда "Динамо-3", яка виступала в першості України серед колективів фізкультури.
У 1992 році був переведений в "Динамо-2", де грав під керівництвом тренерів В. Онищенко і В. Зуєва.
Дебютував Влад в жовтні 1993 р. у вищій лізі за першу команду "Динамо" (матч "Динамо" Київ - "Буковина" Чернівці). Грав під керівництвом М. Фоменко на позиції переднього захисника.
Після зміни тренерів, в команду прийшов Й. Сабо, який перевів Владислава на позицію останнього захисника. Коли очолив команду В. В. Лобановський, Влад грав спочатку на позиціях лівого захисника, опорного півзахисника, а потім останнього захисника.
Після гри національної збірної України зі збірною Франції в першості Європи (1989 рік), наставник французів сказав: "Висока майстерність футболіста полягає в тому, щоб у відповідальний момент прийняти розумне рішення. Візьмемо, наприклад, футболіста вашої збірної Владислава Ващука, який є прекрасним гравцем. Його пряма функція - захист, але залишаючись весь час ззаду він нічого не зможе дати своїй команді. Вміння прийняти правильне рішення: залишитися в захисті або підключитися до атаки в потрібний момент - свідчить про його майстерність.